
Het is weinig eervol en evenmin overtuigend om mensen te beoordelen op hun uiterlijk. Omgekeerd wijst deze neiging op een gebrek aan argumenten om het eigen gelijk te halen. Hieraan dacht ik bij de onlangs in de Kattenbakkrant getoonde collage van PVV-bewindslieden.
Desondanks won mijn gevoel: het lijkt wel de delegatie van een woonwagenkamp. Armoedige kleding is nog daaraantoe, maar die gezichten! Het gaat van boerenslim naar oliedom, maar toont bovenal verbeten, verongelijkt. De vertrapten der aarde kijken u woedend aan, erop uit u te verpletteren. Woorden van die strekking zeggen leden van het illustere gezelschap bij gelegenheid zelf: hadden wij echt de meerderheid in de Kamer, dan zou u wat beleven!
Waarmee wordt aangegeven, dat de definitie van democratie en de hieraan verbonden rechten en verplichtingen aan PVV niet besteed zijn. Laatdunkendheid over democratie vind ik gevaarlijk, maar uit de monden van Wilders voetvolk klinkt het bovendien dom. Immers, deze soldaten van de Kruisvaarder kunnen elk moment opzij worden geschoven. Welk partijorgaan zal het enige lid van de PVV weerhouden?
Zelfs op het heiligverklaarde PVV-dossier Asiel wordt weinig succes geboekt. De werkelijkheid is taai als hondenleer, al helemaal wanneer je niet echt benoemt waar het je om gaat. Erkennen dat er – naar Europese maatstaven – in Nederland helemaal geen asielcrisis is, maar slechts een opvangcrisis, gaat Wilders al een paar bruggen te ver. Niet omdat hij dit niet inziet, maar omdat erkenning hem zou beroven van zijn eigenlijke missie: het land reinigen van de Islam. Immers, een rijk land kan zich wel een paar duizend tijdelijke woningen veroorloven. Bovendien is/was Nederland met de Spreidingswet van Rutte IV, hiermee al een eind op streek. Wilders wil geen spreiding (verdunning) en ook geen concentratie, zelfs niet in een of ander dicht gesneeuwd gat. Hij wil gewoon de hele Islambevolking eruit rotten. En daar begint de taaie praktijk, want Wilders is gewoon te laat. Met dat idee had hij in de jaren 1960 moeten komen, toen het bedrijfsleven gastarbeiders uit Turkije en Noord Afrika liet invliegen. De VVD wilde geen behoorlijk loon betalen voor smerig werk, de PvdA wilde de arbeiders verheffen naar het witte boorden proletariaat en het CDA zag de tanende invloed van religie ondersteund door de komst van Moslims.
Het door Wilders felbegeerde Noodrecht ging voorspelbaar de mist in – met dank aan NSC. Het compromis wordt wanhopig de Asielnoodmaatregelenwet genoemd. Leuk woord voor het spelletje GALG, maar voor PVV beslist een politieke nederlaag van de eerste orde. De Islam is immers vooral brandstof voor zijn polariseermachine. Het eigenlijke doel van Wilders is om (naar goed voorbeeld van een aanzwellende rij autocraten) van het Parlement als beslisbasis af te komen. Ingeval coalitiepartner NSC en (misschien) VVD deze route niet hadden afgestopt, dan lag vandaag de weg open voor allerhande besluitvorming buiten het Parlement om. Als je maar hard genoeg schreeuwt. En Wilders staat niet alleen. Voor BBB heeft Farmers Defence Force al eerder blijk gegeven van haar democratisch gehalte. Vandaar dat Carolien kritiekloos de PVV chef steunt in zijn Asieldossier. Ik denk dat zij het begrip extraparlementair verwart met buiten het parlement om. Het lijkt erop dat zij het vileine karakter van Wilders niet helemaal doorziet.
Wilders haat het Parlement. Zoals hij de pest heeft aan onderzoeksjournalistiek en de rechtsstaat, verpersoonlijkt in de onbuigzaamheid van rechters. Weg met die linkse drammers en kleurloze pennenlikkers! Gewoon doen wat je wilt! Net als Trump regeert Wilders liever via Twitter. Critici maakt hij uit voor linkse elite, communist of Slappe Hap. Het is de Hollandse versie van Trumps proletengedrag. Heeft hij werkelijk gedacht dat hij door de instituties kon breken, Brussel akkoord kon laten gaan, tegen alle adviezen in? Zijn adept Faber heeft daarginder het eerste hoongelach mogen incasseren. Maar de gevaren zijn hiermee niet uit de lucht.
Zelfs de Asielnoodmaatregelenwet zal op diverse punten geen stand houden. Ja, bepaalde zaken kunnen (en zullen) aangescherpt worden, versoberd, van linkse onzin (voorrang boven de autochtone bevolking in huisvesting) ontdaan worden zonder dat de wereld instort. Procedures kunnen ingekort worden, druk op uitzetting van afgewezen asielzoekers kan harder, maar verder? Ik zie nog geen Syriërs met een afgegeven verblijfsvergunning uitgezet worden, om iets te noemen. De toegejuichte grenscontroles zullen snel hun snijpunt tegenkomen, waar de economie hinder gaat ondervinden van een file vrachtwagens. De Afrikaanse staat Oeganda gaf aan niets te weten van een akkoord over opvangkampementen voor Nederlandse asielklanten, het gelegenheidsgekwek van Faber ten spijt.
Geklungel in de uitvoering zal tonen, dat we meer Europa nodig hebben en dat die andere natte Wildersdroom, Nexit, eveneens onhaalbare en ongewenste onzin is.
Een verborgen angel in de asielkwestie voor Wilders is, dat hij hoegenaamd niets wenst te veranderen aan wat een Marxist de productieverhoudingen noemt. Waar de aandacht onverminderd wordt gevestigd op asielkwesties, heeft Wilders geen voornemen de grootindustrie aan te pakken, net zomin als de belastingvoordelen van geldschieters en huisjesmelkers. Onder hem mogen bedrijven gewoon winst blijven vooropstellen in plaats van maatschappelijke waarde. Niks terugdraaien van privatisering. Zelfs het aangekondigde afschaffen van het Eigen Risico in de Zorg bleek al heel snel een flutpudding. De pakjessjouwer van PostNL blijft gewoon pakjes sjouwen. Dit impliceert, dat Wilders weinig wil veranderen aan de instroom/positie van een veel grotere groep die op de huisvesting en het overheidsbudget drukt: arbeidsmigranten. Zij dragen namelijk bij aan de betaalbaarheid van allerhande producten en diensten, waar zelfs de domste stembiljetklanten van de PVV voordeel van hebben.
Ik kijk alvast uit naar de onvervaarde aanpak van het Mestdossier! Het zal mij benieuwen hoelang Schoof dit theater volhoudt en wie de stekker uit het rancuneuze onzinkabinet trekt. Kunnen we het weer eens over Oekraïne hebben en over Trump, over de frauduleuze Chinese economie (staatssteun) en die 40.000 dode Palestijnen. Of toch maar over Joost Klein met zijn Europapa Bullshit?
Monk, 28 oktober 2024.
Foto: Monk