Monkwise

columns verhalen fotografie

FAILLIET

Mis het grootste winkelevenement van het jaar niet! Blokker doet mee aan Black Friday met ongelooflijke kortingen op geselecteerde producten van toonaangevende merken voor in huis.

Je loopt zo´n failliete toko toch even binnen. Decennia van reclame via de media en politieke brainwash doen hun werk. Voor de etalage heb ik oppervlakkig nagedacht over zaken die het huishouden nog kan gebruiken. Niet omdat de apparaten en spullen thuis op instorten staan, maar omdat iets nieuws kopen aantrekkelijk is. Daarbij is Sinterklaas in het land. En dan is het ook nog eens Black Friday, de belofte van megakortingen!

Meestal doe ik nogal lang over een aanschaf van enige omvang. Via internet en winkelbezoek bekijk ik allerhande merken en typen, aarzel tussen second life en fabrieksnieuw. Dit was bij mijn leven vaak noodzakelijk of tenminste verstandig. Je kan iemand wel uit de armoede halen, maar haal de armoede eens uit het brein.
Veel mensen zijn blij met een flinke aanschaf, maar mij bekruipt aanstonds een gevoel van onbehagen over noodzaak en uitgegeven geld. Ben ik na de transactie nu echt een stukje gelukkiger?

Bereid je voor op Black Friday 2024 op 29 november! Geniet van kortingen op elektronicaproducten tot wel 50%, waaronder fauteuils, banken, stoelen, tafels voor binnen, terrastafels, verlichting, spiegels, borden, glazen, tafelkleden, kasten, gangen, tv-meubels, bureaus, gamestoelen, ergonomische stoelen, lage tafels, enz.

Eenmaal in de Blokker, vallen mij twee zaken op. Ten eerste is het aantal bezoekers aanzienlijk groter dan op een vergelijkbare weekdag van pak weg drie maanden geleden. Een faillissement plus een zwaar aangezette kortingsactie wekken woeste verwachtingen. Waarmee ik meteen bij de tweede observatie aankom: voor de meeste spullen bedraagt de korting niet meer dan 10 of 15%. Het is niet zo dat de winkeldeuren openstaan en het personeel vrijaf is gegeven.

Ik koop niets, ontsnap met een zucht van verlichting naar buiten en besef dat de werknemers niets opschieten met de plotseling gestegen verkoop. De opbrengst gaat immers regelrecht naar de Amerikaanse investeerder, wegens een slim vastgelegde claim op de voorraden. De Belastingdienst, gewoonlijk preferent schuldeiser, heeft het nakijken.
Op dit moment betaalt Blokker niet eens de mensen die de aankopen inpakken en afrekenen. Dit gebeurt door UWV, de instelling waar heel Nederland vrolijk van wordt.

Naast onze exclusieve catalogi is de blog van Aanbiedingen 365 uw bron voor Black Friday shopping. Van tips over het vinden van de beste deals tot het vermijden van veelvoorkomende oplichterspraktijken.

Je moet maar lef hebben: veelvoorkomende oplichterspraktijken. De overheid staat erbij en kijkt ernaar. Dit was onder Rutte I t/m IV het geval en de nieuwe coalitie verandert niets aan het systeem waarin kapitaal boven arbeid gaat. Deze denkwijze is uiteraard verankerd in wetgeving en daarmee in het belastingsysteem zelf.

Blokkers Black Friday stelt het koperspubliek teleur, naait het personeel en laat benadeelde leveranciers en de belastingbetaler opdraaien voor het faillissement.   
Mijn advies luidt dan ook: koop helemaal niets meer bij Blokker.

Monk, 2 december 2024

Foto: Monk

.

Reacties zijn gesloten.